Warsztaty
Warsztaty muzyczne
Głównym elementem Festiwalu Piosenki Autorskiej CAŁA JASKRAWOŚĆ są warsztaty muzyczne. Polegają one na trzydniowych zajęciach muzycznych i scenicznych dla zakwalifikowanych wykonawców piosenki autorskiej pod kierunkiem doświadczonej kadry trenerów, którego efektem jest przygotowanie finałowego koncertu finałowego – reżyserowanego koncertu z udziałem szerokiej publiczności i profesjonalnego jury, który jest rejestrowany dla celów wydania płyty CD live oraz zapisu video koncertu, publikowanego w Internecie.W gronie kadry warsztatów znajdują się:
- kierownik muzyczny Grzegorz Rdzak – kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista, producent muzyczny
- Olga Szomańska – wokalistka, instrumentalistka, autorka tekstów i kompozytorka, aktorka teatralna, filmowa i musicalowa; laureatka wielu nagród artystycznych
- Natalia Świerczyńska – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, ceniony coach wokalny.
- Wojciech Zaguła – absolwent filologii polskiej KUL, menadżer kultury, scenarzysta i producent koncertów i programów telewizyjnych
- Agata Skrzypek – koordynatorka projektu, doświadczona producentka imprez muzycznych i projektów edukacyjnych
Do udziału w warsztatach muzycznych zaproszeni zostają młodzi twórcy wyłonieni na podstawie nadesłanych do Organizatora zgłoszeń. Zgłoszenie odbywa się poprzez nadesłanie drogą mailową na adres calajaskrawosc@sosmusic.pl:
- karty uczestnika zamieszczonej poniżej,
- nagrania audio lub audio-video z zapisem wykonania zgłaszanej na Festiwal piosenki autorskiej (maksymalny rozmiar załącznika 10 MB, większe pliki przesyłać można przez serwisy oferujące hosting plików, bez konieczności rejestracji pobierającego, czy wykupienia konta),
- pliku zawierającego tekst zgłaszanej piosenki,
- w przypadku osób poniżej 18 roku życia – zgody rodzina lub opiekuna prawnego na udział w Festiwalu.
O zaproszeniu do udziału w Festiwalu zgłaszających się osób decydować będzie komisja powołana przez Organizatora oraz kadra warsztatów. Więcej informacji o warsztatach muzycznych można znaleźć w zamieszczonym poniżej Regulaminie:
Warsztaty twórczego pisania
Pierwsza edycja Warsztatów Twórczego Pisania odbyła się w schronisku Politechniki Warszawskiej „Koliba”, w Bieszczadach, w terminie od 26 listopada do 1 grudnia 2019 roku. Krótka, ale intensywna wspólna praca okazała się ciekawym doświadczeniem dla uczestników i prowadzących, zakończyła się też stworzeniem więcej niż przyzwoitych tekstów poetyckich i interesującymi wykonaniami utworów muzycznych. Świadczą o tym głosy uczestników, ich niezależne, nowe projekty literackie i muzyczne, utrzymywanie kontaktów między nimi i prowadzącymi, reakcje słuchaczy dwóch koncertów finałowych (w Smolniku i w Toruniu), a także nagrania koncertów.
Zgodnie z zamierzeniem wyrażonym w zeszłym roku, chcemy kontynuować Warsztaty jako wydarzenie cykliczne, które w kolejnych latach będzie się wpisywało trwale w działania promujące młodych twórców z naszego województwa, a w przyszłości pozwoli także na opracowanie formuły pozwalającej włączyć w to działanie na przykład młodych, polskich twórców mieszkających za granicą.
Patronat nad Warsztatami: Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Mikołaja KopernikaOrganizatorem Warsztatów Twórczego Pisania jest Agencja GALL
Dodatkową korzyścią dla uczestników warsztatów, a także dla wszystkich chętnych, będzie możliwość porozmawiania o sztuce słowa z zaproszonym gościem – doświadczonym i oryginalnym jego użytkownikiem. Do tej pory gośćmi warsztatów byli: dr hab. Michał Rusinek – literaturoznawca, pisarz i tłumacz, były sekretarz Wisławy Szymborskiej, Maciej Jastrzębski – wieloletni korespondent Polskiego Radia w Moskwie i autor książek, Izabela Kawczyńska – poetka i pisarka oraz Justyna Wojdyło – poetka. Kierownikiem warsztatów twórczego pisania jest prof. UMK, dr hab. Dariusz Pniewski – literaturoznawca; wykładowca i autor wielu prac naukowych; pracownik Katedry Antropologii Literatury i Nowych Mediów, Instytutu Literaturoznawstwa.