Festiwal

O Festiwalu

Festiwal Piosenki Autorskiej CAŁA JASKRAWOŚĆ to projekt artystyczny, którego celem jest promocja młodych twórców piosenek literackich, kompozytorów i autorów tekstów, którzy jednocześnie są ich wykonawcami. Projekt ma charakter edukacyjny i jednocześnie konkursowy. Do udziału w Festiwalu zapraszani są młodzi twórcy z całej Polski, wyłonieni na podstawie nadesłanych zgłoszeń, którzy następnie uczestniczą w warsztatach muzycznych z udziałem profesjonalnej kadry. Zwieńczeniem Festiwalu jest finałowy koncert konkursowy, w którym młodzi twórcy prezentują szerokiej publiczności swoje premierowe, autorskie piosenki, z akompaniamentem zawodowych muzyków. Profesjonalne jury ocenia występy i jakość prezentowanych piosenek, wybierając laureata, zwycięzcę Festiwalu, który otrzymuje nagrodę finansową. Do tej pory w gronie gości i jurorów Festiwalu znaleźli się m.in.: Vito Bambino, Ania Dąbrowska, Igor Herbut, Błażej Król, Olga Szomańska i Mariusz Lubomski.Koncert finałowy jest rejestrowany, zarówno audio, jak i video, a owocem nagrania są: płyta CD live zawierająca wszystkie wykonania koncertu oraz zapis koncertu video, publikowany w Internecie. Obok głównego nurtu Festiwalu, organizowane są imprezy towarzyszące, literackie i muzyczne, w tym koncerty profesjonalnych artystów – autorów piosenek.

FPA Cała Jaskrawość

Festiwal Piosenki Autorskiej CAŁA JASKRAWOŚĆ jest w założeniu cyklicznym spotkaniem młodych twórców piosenek literackich, podczas którego autorskie próby literackie i kompozytorskie młodych, zakwalifikowanych do festiwalu, twórców są konfrontowane z wiedzą, doświadczeniem i życzliwymi radami profesjonalnych artystów i trenerów, aby w efekcie przygotować ich do jak najlepszego występu konkursowego przed szeroką publicznością. Trwały zapis audio i video finałowego koncertu konkursowego ma pomóc w przyszłej promocji młodych twórców i ich piosenek, a towarzyszące festiwalowi imprezy literackie i koncerty tych artystów, którzy zdobyli już popularność, mają zachęcić ich do dalszej twórczości.

Celem projektu jest prezentacja i podnoszenie jakości pracy literackiej i muzycznej młodych twórców, stworzenie platformy wymiany ich doświadczeń i osiągnięć, umożliwienie rozwoju talentów i umiejętności poprzez pracę warsztatową pod kierunkiem doświadczonych trenerów, umożliwienie merytorycznych i artystycznych spotkań  z popularnymi i uznanymi  autorami i artystami, ożywienie polskiej sceny piosenki autorskiej oraz twórczości literackiej młodych ludzi. Ambicją pomysłodawców projektu jest stworzenie w ciągu kilku najbliższych lat najbardziej prestiżowego i ważnego dla młodych twórców piosenki literackiej festiwalu, a wokół tego konkursu – wypracowanie szerokiej formuły spotkań muzycznych i literackich, które będą nawiązywały do najlepszych lat festiwali i konkursów muzycznych i literackich środowisk studenckich.

W dobie komercyjnego rynku muzycznego wydaje się być ważnym i potrzebnym istnienie projektów dających możliwość twórcom, którzy wierząc w posiadane zdolności pragną przekazać szerszej publiczności ważne i niebanalne  myśli i słowa. Piosenka autorska zawsze miała podwaliny poetyckie, literackie. Taki jest także fundament Festiwalu Piosenki Autorskiej CAŁA JASKRAWOŚĆ . Ciekawy tekst, dobra muzyka i świadomie zaplanowane i wyreżyserowane artystyczne wykonanie – chcemy pokazać, że młode pokolenie ma w tym zakresie wciąż bardzo wiele do powiedzenia.

Projekt dofinansowany jest z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.