Aktualności

Koncert Natalii Przybysz!

Już 15 września, w dzień rozstrzygnięcia V Edycji konkursu zaśpiewa dla Was Natalia Przybysz!

Na cierpiący na brak gwiazd rynek muzyczny weszła z hukiem, razem z siostrą Pauliną stając na czele grupy Sistars. Śpiewały błyskotliwy soul, uwielbiali je hiphopowcy. Potem jednak Natalia, starsza z sióstr, zaczęła szperać w historii polskiej i światowej muzyki, by odnaleźć własne brzmienie i własny głos.

Urodziła się w 1983 roku, jej siostra Paulina dwa lata później. W szkole muzycznej obie uczyły się gry na wiolonczeli. Gdy miała 11 lat, razem z siostrą zdobyła Grand Prix festiwalu Morda. Wspólnie utworzyły zespół Cebion. Sistars założyły jako nastolatki, w 2001 roku. Po znakomicie przyjętych dwóch płytach, występie na Eurowizji, świetnej sprzedaży i Fryderykach, w 2006 roku grupa przestała istnieć. Ten skład, mocno soulowy, hiphopowy, z elementami r’n’b, dwa razy wracał na krótko, ale nigdy nie skończyło się to regularnym albumem.

Po rozpadzie Sistars Natalia – która występowała także jako N’Talia, a do dziś jest nazywana Natu – rozpoczęła solową karierę. Na krótko wyjechała do Londynu, by po powrocie nagrać autorskie albumy – doskonale oceniane angielskojęzyczne „Maupka Comes Home” (z producentem Envee) i „Gram duszy”. Po dłuższej przerwie dokonała znaczącego zwrotu, w 2013 roku wydając „Kozmic Blues: Tribute To Janis Joplin” z jedną tylko własną piosenką. Do wykonawczej perfekcji dorzuciła teraz szorstkie emocje, wcześniej uruchamiane głównie na koncertach.

Jako wokalistka, ale nie liderka Natalia występuje w efemerycznym zespole Shy Albatross gitarzysty Raphaela Rogińskiego, lidera Wovoki i Cukunftu. Grupa eksploruje kulturę amerykańską, zaczerpnięte z tradycji teksty przyjmują perspektywę kobiet – przyjeżdżających do Nowego Świata z własnej woli lub jak niewolnice. 

Więcej informacji o koncercie i biletach wkrótce!