Koncert finałowy festiwalu – środa, 23 czerwca, godz. 19.00 (CKK JORDANKI) – Bilety w cenie 40zł
Kup bilet na e-bilety.pl

Festiwal

II Festiwal Piosenki Autorskiej CAŁA JASKRAWOŚĆ

Termin: 20-23 czerwca 2021

W latach 2012 – 2018 odbywał się  FESTIWAL STACHURA poświęcony twórczości Edwarda Stachury polegający na artystycznych spotkaniach w ramach Warsztatu Poezji Czynnej im. Edwarda Stachury. Kierownikiem artystycznym i reżyserem koncertów był Roman Kołakowski, który zmarł w lutym 2019 roku. Wypracowana formuła Festiwalu była kontynuowana w 2020 roku w ramach nowego projekt: Festiwal Piosenki Autorskiej CAŁA JASKRAWOŚĆ. Nawiązywał do FESTIWALU STACHURA zarówno formalnie, jak i ideowo. Do udziału w nim zostali zaproszeni młodzi twórcy, którzy piszą własne utwory i chcą je prezentować szerszej publiczności.

W tym roku otwieramy nowy rozdział naszego projektu. Naszą ambicją jest stworzenie w ciągu kilku najbliższych lat najlepszego pola do prezentacji i jednocześnie konkursu dla młodych twórców a wokół tego konkursu – wypracowanie szerokiej formuły spotkań muzycznych i literackich, które będą nawiązywały do wspaniałych lat festiwali i konkursów muzycznych i literackich środowisk studenckich.

Zaproszeni na tegoroczny Festiwal młodzi artyści będą pracować z kadrą na warsztatach w Zamku Bierzgłowskim. Efekty tej pracy zostaną zaprezentowane podczas Koncertu Finałowego, który będzie jednocześnie konkursem na najlepsze wykonanie piosenki autorskiej. Gościem Koncertu Finałowego będzie zespół BITAMINA.

Lista uczestników znajduje się w zakładce AKTUALNOŚCI

RAMOWY PROGRAM FESTIWALU

20-23 czerwca 2021: IX Warsztat Poezji Czynnej im. Edwarda Stachury (Zamek Bierzgłowski)

22 czerwca 2021, godz. 19.30: spotkanie z Michałem Rusinkiem i recital Stanisława Sojki  (Sala Kameralna CKK Jordanki)

23 czerwca 2021, godz. 19.00: Koncert Finałowy Festiwalu i konkurs na najlepsze wykonanie piosenki autorskiej oraz występ gwiazdy, zespołu BITAMINA.