Festiwal

O Festiwalu

Festiwal Piosenki Autorskiej CAŁA JASKRAWOŚĆ jest w założeniu cyklicznym spotkaniem młodych twórców piosenek literackich, podczas którego autorskie próby literackie i kompozytorskie młodych, zakwalifikowanych do festiwalu,  twórców są konfrontowane z wiedzą, doświadczeniem i życzliwymi radami profesjonalnych artystów i trenerów, aby w efekcie przygotować ich do jak najlepszego występu konkursowego przed szeroką publicznością. Trwały zapis audio i video finałowego koncertu konkursowego ma pomóc w przyszłej promocji młodych twórców i ich piosenek, a towarzyszące festiwalowi imprezy literackie i koncerty tych artystów, którzy zdobyli już popularność, mają zachęcić ich do dalszej twórczości.

Celem projektu jest prezentacja i podnoszenie jakości pracy literackiej i muzycznej młodych twórców, stworzenie platformy wymiany ich doświadczeń i osiągnięć, umożliwienie rozwoju talentów i umiejętności poprzez pracę warsztatową pod kierunkiem doświadczonych trenerów, umożliwienie merytorycznych i artystycznych spotkań  z popularnymi i uznanymi  autorami i artystami, ożywienie polskiej sceny piosenki autorskiej oraz twórczości literackiej młodych ludzi. Ambicją pomysłodawców projektu jest stworzenie w ciągu kilku najbliższych lat najbardziej prestiżowego i ważnego dla młodych twórców piosenki literackiej festiwalu, a wokół tego konkursu – wypracowanie szerokiej formuły spotkań muzycznych i literackich, które będą nawiązywały do najlepszych lat festiwali i konkursów muzycznych i literackich środowisk studenckich.

W dobie komercyjnego rynku muzycznego wydaje się być ważnym i potrzebnym istnienie projektów dających możliwość twórcom, którzy wierząc w posiadane zdolności pragną przekazać szerszej publiczności ważne i niebanalne  myśli i słowa. Piosenka autorska zawsze miała podwaliny poetyckie, literackie. Taki jest także fundament Festiwalu Piosenki Autorskiej CAŁA JASKRAWOŚĆ . Ciekawy tekst, dobra muzyka i świadomie zaplanowane i wyreżyserowane artystyczne wykonanie – chcemy pokazać, że młode pokolenie ma w tym zakresie wciąż bardzo wiele do powiedzenia.

Projekt dofinansowany jest z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.