Wyślij zgłoszenie na III Festiwal Piosenki Autorskiej Cała Jaskrawość
Karta zgłoszenia

Aktualności

Maj 2022, Toruń

Podsumowanie III edycji Festiwalu

Klaudia Marzec - to nazwisko laureatki III Festiwalu Piosenki Autorskiej Cała Jaskrawość, która zdobyła nagrodę główną w wysokości 15 000 zł! Piosenką "Ziemija" podbiła serca publiczności CKK Jordanki oraz jury w składzie: Ania Dąbrowska, Błażej Król, Mariusz Lubomski, Grzegorz Rdzak, Dariusz Pniewski, Elżbieta Piniewska i Wojciech Zaguła.

Kwiecień 2022, Toruń

Wyniki kwalifikacji na III FPA "Cała Jaskrawość"

Na tegoroczny Festiwal Piosenki Autorskiej "Cała Jaskrawość" przyszło ponad 200 zgłoszeń. Zdecydowanie przerosło to nasze oczekiwania i bardzo dziękujemy wszystkim twórcom, którzy przesłali nam swoje piosenki. Ze względu na ilość zgłoszeń oraz na wysoki poziom artystyczny prezentowany przez wielu kandydatów, wybór nie był prosty. Bardzo chcielibyśmy zaprosić na Festiwal wielu z Was, ale niestety formuła FPA nam na to nie pozwala. Po przesłuchaniu wszystkich piosenek oraz kilkudniowych naradach, komisja kwalifikująca zdecydowała się zaprosić na warsztaty 10 osób. Listę w kolejności alfabetycznej publikujemy poniżej:

Kwiecień 2022, Toruń

Festiwal piosenki autorskiej „Cała Jaskrawość”, III edycja, 8 – 11 maja 2022

Trzecia edycja Festiwalu Piosenki Autorskiej CAŁA JASKRAWOŚĆ, odbędzie się w dniach 8-11 maja 2022 r. Młodzi twórcy piosenek z całej Polski spotkają się w Zamku Bierzgłowskim, aby pod okiem doświadczonych trenerów przygotować swoje utwory i stworzyć program koncertu kon-kursowego. Po raz drugi udział w festiwalu wiąże się z możliwością wygrania nagrody w wysoko-ści piętnastu  tysięcy złotych  za najlepszą piosenkę autorską. Gwiazdą, która wystąpi w drugiej części finałowego koncertu, będzie KRÓL (Błażej Król), którego ostatnia płyta „Dziękuję” została nominowana do Fryderyków 2022 w kategorii Album Roku. Na to wydarzenie zapraszamy 11 maja do sali koncertowej CKK JORDANKI, o godzinie 19.00. Bilety w cenie 20,00 (uczniowie i studenci) oraz 30,00 zł są do nabycia na stronie www.ewbilet.pl oraz w kasie TOS w CKK Jordanki.

Styczeń 2022, Toruń

Zgłoszenia do III edycji Festiwalu

Już od dziś można zgłaszać się do udziału w III edycji Festiwalu Piosenki Autorskiej "Cała Jaskrawość", który odbędzie się w dniach 8-11 maja 2022 roku. Do wysyłania zgłoszeń zachęcamy autorów i wykonawców piosenek autorskich. Osoby wyłonione z nadesłanych zgłoszeń zostaną zaproszone na wartościowe warsztaty z profesjonalną kadrą, a na zwycięzcę czeka nagroda finansowa w wysokości 15 000 zł.

Czerwiec 2021, Toruń

Finał II edycji Festiwalu

23 czerwca 2021 odbył się Koncert Finałowy II Festiwalu Piosenki Autorskiej Cała Jaskrawość, w którym wystąpili: Julia Stelmach, Kasia Miednik, Jan Majewski, Julia Zielińska, Piotr Zubek, Ola Jas, Michał Wróblewski, Agata Świrska, Sara Kordowska, Daria Pawlewicz, Maks Łapiński i Karolina Gwóźdź oraz uczestniczki Warsztatów Twórczego Pisania.

Maj 2021, Toruń

Festiwal Piosenki Autorskiej CAŁA JASKRAWOŚĆ – II edycja

Druga edycja Festiwalu Piosenki Autorskiej CAŁA JASKRAWOŚĆ, która ze względu na pandemię nie odbyła się jesienią 2020 roku, ma nowy termin: 22-23 czerwca 2021 roku. Festiwal, który jest kontynuacją Festiwalu STACHURA (2012-2018), od tego roku otwiera swój nowy rozdział, polegający na organizacji konkursu  dla młodych twórców piosenki literackiej oraz wypracowaniu szerokiej formuły spotkań muzycznych i literackich, które będą nawiązywały do wspaniałych lat festiwali i konkursów środowisk studenckich. Tę ideę wspiera gorąco Piotr Całbecki, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który patronuje temu pomysłowi od samego początku, czyli od 2012 roku.

Marzec 2021, Toruń

Festiwal Piosenki Autorskiej CAŁA JASKRAWOŚĆ – II edycja

Druga edycja Festiwalu Piosenki Autorskiej CAŁA JASKRAWOŚĆ, która ze względu na pandemię nie odbyła się jesienią 2020 roku, ma nowy termin: 14-17 kwietnia 2021 roku. Festiwal, który jest kontynuacją Festiwalu STACHURA (2012-2018), od tego roku otwiera swój nowy rozdział, polegający na organizacji konkursu  dla młodych twórców piosenki literackiej oraz wypracowaniu szerokiej formuły spotkań muzycznych i literackich, które będą nawiązywały do wspaniałych lat festiwali i konkursów środowisk studenckich. Tę ideę wspiera gorąco Piotr Całbecki, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który patronuje temu pomysłowi od samego początku, czyli od 2012 roku.

Grudzień, 2020, Toruń

Wyniki rekrutacji

Zgodnie z zapowiedzią poniżej publikujemy listę osób zaproszonych do udziału w Festiwalu Piosenki Autorskiej "Cała Jaskrawość". Na wstępie chcemy tylko podkreślić, że był to naprawdę trudny wybór - zgłoszeń było bardzo wiele i widoczna poniżej lista to wynik wielostronnych i długich rozważań oraz debat. Dlatego też publikujemy ją dopiero o tej porze :)Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przysłali nam swoje utwory i zapraszamy do śledzenia bieżącej i kolejnych edycji Festiwalu.

Grudzień, 2020, Toruń

Zgłoszenia na Festiwal

Drodzy młodzi twórcy! Bardzo dziękujemy za wszystkie zgłoszenia i cieszymy się, że przyszło ich aż tak wiele - dostaliśmy prawie STO (!) zgłoszeń na Festiwal. "Prawie" w tym przypadku to naprawdę różnica o włos, bo mamy dokładnie 99 zgłoszeń. Nie ukrywamy, że nie byliśmy przygotowani na aż tak duże zainteresowanie, więc prosimy Was o cierpliwość. Według regulaminu dziś powinniśmy podać listę osób zakwalifikowanych do udziału w Festiwalu, ale dopiero udało nam się pobrać i uporządkować wszystkie zgłoszenia, więc potrzebujemy jeszcze trochę czasu na to, żeby je dokładnie przesłuchać i omówić. Przy tak dużej ilości utworów, wybór tych kilku wykonawców, których możemy zaprosić na Warsztaty i Festiwal z pewnością nie będzie łatwy, więc przedłużamy czas pracy komisji oceniającej zgłoszenia o kilka dni - listę postaramy się opublikować do wtorku (22 grudnia).

Grudzień, 2020, Toruń

Trwa rekrutacja

Drodzy młodzi twórcy piosenek, tekstów i muzyki! Serdecznie zapraszamy do udziału w II Festiwalu Piosenki Autorskiej „Cała Jaskrawość". Na uczestników czekają wartościowe warsztaty z profesjonalną kadrą oraz, po raz pierwszy na Festiwalu, nagroda finansowa w wysokości 15 000 zł, która zostanie przyznana za najlepsze wykonanie piosenki autorskiej w Koncercie Finałowym. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 grudnia - szczegóły w regulaminie, który znajduje się pod tym linkiem.

Listopad 2020, Toruń

Dziewięć historii miłosnych

Niniejsza płyta zawiera nagrania z pierwszej edycji Festiwalu „Cała Jaskrawość", która odbyła się w 2019 roku. Są to autorskie piosenki młodych twórców z województwa kujawsko-pomorskiego oraz podkarpackiego, którzy pod kierunkiem doświadczonych artystów przygotowali koncert zatytułowany „Dziewięć historii miłosnych". Szata graficzna tego wydawnictwa została opracowana przez Zofię Kolinską – uczennicę Zespołu Szkół Plastycznych w Bydgoszczy.