Koncert finałowy festiwalu – środa, 23 czerwca, godz. 19.00 (CKK JORDANKI) – Bilety w cenie 40zł
Kup bilet na e-bilety.pl

Aktualności

Maj 2021, Toruń

Festiwal Piosenki Autorskiej CAŁA JASKRAWOŚĆ – II edycja

Druga edycja Festiwalu Piosenki Autorskiej CAŁA JASKRAWOŚĆ, która ze względu na pandemię nie odbyła się jesienią 2020 roku, ma nowy termin: 22-23 czerwca 2021 roku. Festiwal, który jest kontynuacją Festiwalu STACHURA (2012-2018), od tego roku otwiera swój nowy rozdział, polegający na organizacji konkursu  dla młodych twórców piosenki literackiej oraz wypracowaniu szerokiej formuły spotkań muzycznych i literackich, które będą nawiązywały do wspaniałych lat festiwali i konkursów środowisk studenckich. Tę ideę wspiera gorąco Piotr Całbecki, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który patronuje temu pomysłowi od samego początku, czyli od 2012 roku.

Marzec 2021, Toruń

Festiwal Piosenki Autorskiej CAŁA JASKRAWOŚĆ – II edycja

Druga edycja Festiwalu Piosenki Autorskiej CAŁA JASKRAWOŚĆ, która ze względu na pandemię nie odbyła się jesienią 2020 roku, ma nowy termin: 14-17 kwietnia 2021 roku. Festiwal, który jest kontynuacją Festiwalu STACHURA (2012-2018), od tego roku otwiera swój nowy rozdział, polegający na organizacji konkursu  dla młodych twórców piosenki literackiej oraz wypracowaniu szerokiej formuły spotkań muzycznych i literackich, które będą nawiązywały do wspaniałych lat festiwali i konkursów środowisk studenckich. Tę ideę wspiera gorąco Piotr Całbecki, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który patronuje temu pomysłowi od samego początku, czyli od 2012 roku.

Grudzień, 2020, Toruń

Wyniki rekrutacji

Zgodnie z zapowiedzią poniżej publikujemy listę osób zaproszonych do udziału w Festiwalu Piosenki Autorskiej "Cała Jaskrawość". Na wstępie chcemy tylko podkreślić, że był to naprawdę trudny wybór - zgłoszeń było bardzo wiele i widoczna poniżej lista to wynik wielostronnych i długich rozważań oraz debat. Dlatego też publikujemy ją dopiero o tej porze :)Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przysłali nam swoje utwory i zapraszamy do śledzenia bieżącej i kolejnych edycji Festiwalu.

Grudzień, 2020, Toruń

Zgłoszenia na Festiwal

Drodzy młodzi twórcy! Bardzo dziękujemy za wszystkie zgłoszenia i cieszymy się, że przyszło ich aż tak wiele - dostaliśmy prawie STO (!) zgłoszeń na Festiwal. "Prawie" w tym przypadku to naprawdę różnica o włos, bo mamy dokładnie 99 zgłoszeń. Nie ukrywamy, że nie byliśmy przygotowani na aż tak duże zainteresowanie, więc prosimy Was o cierpliwość. Według regulaminu dziś powinniśmy podać listę osób zakwalifikowanych do udziału w Festiwalu, ale dopiero udało nam się pobrać i uporządkować wszystkie zgłoszenia, więc potrzebujemy jeszcze trochę czasu na to, żeby je dokładnie przesłuchać i omówić. Przy tak dużej ilości utworów, wybór tych kilku wykonawców, których możemy zaprosić na Warsztaty i Festiwal z pewnością nie będzie łatwy, więc przedłużamy czas pracy komisji oceniającej zgłoszenia o kilka dni - listę postaramy się opublikować do wtorku (22 grudnia).

Grudzień, 2020, Toruń

Trwa rekrutacja

Drodzy młodzi twórcy piosenek, tekstów i muzyki! Serdecznie zapraszamy do udziału w II Festiwalu Piosenki Autorskiej „Cała Jaskrawość". Na uczestników czekają wartościowe warsztaty z profesjonalną kadrą oraz, po raz pierwszy na Festiwalu, nagroda finansowa w wysokości 15 000 zł, która zostanie przyznana za najlepsze wykonanie piosenki autorskiej w Koncercie Finałowym. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 grudnia - szczegóły w regulaminie, który znajduje się pod tym linkiem.

Listopad 2020, Toruń

Dziewięć historii miłosnych

Niniejsza płyta zawiera nagrania z pierwszej edycji Festiwalu „Cała Jaskrawość", która odbyła się w 2019 roku. Są to autorskie piosenki młodych twórców z województwa kujawsko-pomorskiego oraz podkarpackiego, którzy pod kierunkiem doświadczonych artystów przygotowali koncert zatytułowany „Dziewięć historii miłosnych". Szata graficzna tego wydawnictwa została opracowana przez Zofię Kolinską – uczennicę Zespołu Szkół Plastycznych w Bydgoszczy.